Koszyk 0
Jaką niszczarkę wybrać do 1000 zł.

Do tej kwoty jesteśmy w stanie wybrać kilka rozsądnych urządzeń, wszystkie jednak będą produkcji chińskiej. Nawet te markowane przez znanych producentów w przedstawionym zakresie kwotowym są również produkowane w Chinach. Miejsce produkcji nie musi świadczyć jednak o tym, że kupimy urządzenie słabej jakości. Od kwoty około 600 zł można wybrać już kilka urządzeń posiadających metalowe koła zębate i ciche mechanizmy, jeżeli o urządzenia takie będziemy dbać (nie przeciążanie i wykonywanie konserwacji) to odwdzięczą nam się długotrwałą bezawaryjną pracą.

Jak dbać o niszczarkę i we własnym zakresie wykonać jej konserwację.
  • W przypadku niszczarek tnących na paski, należy często opróżniać kosz oraz dodatkowo co pewien czas przy wyłączonym urządzeniu z prądu, możemy ręcznie usunąć resztki papieru pozostające w nożach tnących.  Noży niszczarek tnących na paski nie smarujemy.
  • W przypadku niszczarek tnących na ścinki, kosz opróżniamy rzadziej jednak musimy pamiętać, że przy każdej takiej czynności należy noże przeczyścić i nasmarować. Czyszczenie możemy wykonać w prosty sposób przełącznikiem przód / tył (forward / rewers) patrząc w szczelinę czy pozostałości papieru zostały usunięte. Smarowanie noży wykonujemy zalecanym przez producenta olejem (tanie i nie markowe oleje dostępne w internecie mogą uszkodzić urządzenie) nanosząc go równomiernie na kartkę papieru, którą następnie wkładamy do niszczarki.